Pytania i odpowiedzi

Masz jakieś pytania?

Najczęściej zadawane pytania

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Skontaktujemy się maksymalnie w ciągu 2 dni od wysłania Zlecenia, i umówimy szczegóły realizacji usługi odbioru elektroodpadów. Usługa odbioru realizowana jest od poniedziałku do piątku w dni robocze, między 8-18 godziną; czas oczekiwania na realizację usługi odbioru jest zależny od ilości zgłoszeń z danej dzielnicy miasta, ale nie jest to dłużej niż 5 dni roboczych.

Odbiór odbędzie się, gdy zlecone zostanie minimum 60 kg elektroodpadów.

Warunkiem naszego przyjazdu i odbioru jest zgłoszenie,minimum 100 kg elektroodpadów biurowych – mogą to być drobne urządzenia (komputery, drukarki, monitory, UPS) lub urządzenia gabarytowe (ksero, lodówka, pralka, zmywarka, kuchenka itp.)

Elektrosprzęty zgłoszone do odbioru powinny być kompletna: nie powinny mieć wymontowanych części, muszą mieć także kabel zasilający. Jeśli zgłoszone do odbioru elektroodpady będą niekompletne, zostanie naliczona opłata utylizacyjna lub elektroodpady nie zostaną w ogóle odebrane.

Wszystkie urządzenia muszą być wymontowane, i przygotowane w jednym miejscu najlepiej na parterze.

Realizacja zleceń odbioru elektroodpadów oraz potwierdzenie elektronicznej Karty Przekazania Odpadów w BDO będzie możliwa, gdy przekazujący odpady zarejestruje ją w BDO przed przekazaniem odpadów do transportu, poprzez aktywne konto w systemie BDO.

Jeśli nie posiadasz numeru BDO możesz zlecić odbiór. Niezbędne będzie wypełnienie oświadczenia o niezarejestrowaniu w BDO, które należy przesłać drogą mailową na adres info@odbioryfirmowe.pl. Oświadczenie możesz pobrać tutaj

Na życzenie klienta wystawimy Protokół Zewnętrznego Przyjęcia Zużytego Sprzętu i wysyłamy na wskazany w Formularzu adres mailowy.

Wszystkie elektroodpady, które trafiają do nas poddawane są procesom przetwarzania w Zakładzie Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Polskiej Korporacji Recyklingu w Lublinie. Jest to największy w regionie lubelskim zakład tego typu i jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie – www.pkrecykling.pl

Tak, można zgłosić do odbioru elektroodpady zgromadzone zarówno na kolejnych piętrach (w tym na strychu), jak i w pomieszczeniach piwnicznych.